پنجشنبه 30 دي 1395 _ 21 ربيع الثاني 1438
 
 سی ام دی ماه آخرین مهلت ارسال آثار به جشنواره فرهنگی هنری مدافعان حرم   عیادت مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی از قاری و حافظ قرآن کریم  نتایج پانزدهمین دوره آزمون سراسری قرآن کریم اعلام شد  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی: نمی‌توان به مسأله فرهنگ نگاه کاریکاتوری داشت  اجرای دو طرح علمی پژوهشی در بنیاد فرهنگ، هنر و ادب آذربایجان  
تاریخ : چهارشنبه 8 دي 1395     |     کد : 11044

نتایج پانزدهمین دوره آزمون سراسری قرآن کریم اعلام شد

نتایج پانزدهمین دوره آزمون سراسری قرآن کریم که بیستم آبان ماه سالجاری همزمان با سراسر کشور در 13 حوزه امتحانی استان نیز برگزارگردیده بود، اعلام شد.

این آزمون در سه بخش شامل کارکنان دولت، قرآن آموزان موسسات قرآنی و داوطلبین آزاد برگزار شد و طی آن در بخش کارکنان دولت، آزمون به صورت الکترونیکی و با حضور ٤٣٠٠ نفر در سطح استان و در دو بخش قرآن آموزان موسسات قرآنی و داوطلبین آزاد نیز در رده سنی بالای دوازده سال به صورت کتبی ١٥٢٥ نفر و در رده سنی زیردوازده سال به صورت شفاهی ٥٧٥ نفر حضور داشتند.

آزمون یاد شده در ١٨ رشته شامل حفظ جزء سی، یک جزء، سه جزء، پنج جزء، ده جزء، پانزده جزء، بیست جزء و کل قرآن کریم، رشته حفظ مفاهیم در پنج سطح مختلف، مفاهیم نهج البلاغه، صحیفه سجادیه، اصول عقاید و تدبر جزء ٢٩ و ٣٠ برگزار گردید.

این آزمون با هدف ارزیابی کمی و کیفی عملکرد آموزشی موسسات و مراکز قرآن و عترت، ایجاد انگیزه در میان عموم افرد جامعه، استاندارد سازی و جهت دهی آموزشهای قرآن و عترت و شناسایی و معرفی نخبگان و استعدادهای درخشان قرآنی همه ساله و به طور منظم برگزار می شود و شرکت کنندگان در این آزمون برای قبولی می بایست حد نصاب نمره در رشته های حفظ 70 از 100 و در  رشته های مفاهیم 60 از100 را کسب می نمودند.

براساس این گزارش به همه قبول شدگان گواهینامه معتبر از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اعطا می شود و    در ضمن به تعدادی از قبول شدگان براساس قرعه جوایزی اهدا خواهد شد که اهداء 15 کمک هزینه حج عمره و 50 کمک هزینه سفر به عتبات عالیات و 100 کمک هزینه سفربه مشهد مقدس و 200 کمک هزینه یک میلیون تومانی بخشی از این جوایز است.

تمامی افرادی که در روزهای دوم و سوم دیماه در آزمون الکترونیکی "به سوی فهم قرآن" شرکت کرده اند می توانند با مراجعه به سایت آزمون www.fahmequran.ir     ضمن اطلاع از نتیجه نهایی آزمون خود، کارنامه عملکرد خود را نیز مشاهده نمایند.

همچنین کارکنان سایر دستگاه هامی توانند نمره خود را از طریق لینک www.quranedu.ir/119   مشاهده نمایند.

صدور گواهینامه ۲۸ ساعت  آموزش ضمن خدمت با موضوع "به سوی فهم قرآن" ویژه کارکنان  دستگاههای دولتی که نمره قبولی کسب کرده اند از   ۱۱ دیماه  آغاز و جهت تحویل به ادارات مربوطه تا پایان دیماه برای ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استانها ارسال می شود .

گفتنی است قرآن آموزان می توانند جهت آگاهی از نتایج به آدرس سایت  www.quranedu.ir     و کلیه موسسات فرهنگی قرآن و عترت جهت دریافت نتایج شرکت کنندگان موسسه خود به آدرس سایت www.quranedu.ir/azmoon/natayej   مراجعه نمایند.نوشته شده در   چهارشنبه 8 دي 1395  ساعت  13   توسط   مدیر سایت بخش خبر   
PDF چاپ ارسال برای دوستان بازگشت
نظرات شما :
نام :
نام خانوادگی :
  ایمیل فرستنده :
 
نظر خود را درباره این مطلب بیان بفرمائید